NEWS

Schick: Lipsko to nemá u německé veřejnosti jednoduché, ale stále více si získáváme respekt

Bundesliga oko tuzemského fanouška zajímá nejen svou kvalitou, ale také faktem, že celá řada českých legionářů působí v tamních klubech. Pozornost přitahuje svými výkony i čtyřiadvacetiletý reprezentační útočník Patrik Schick, jenž v této sezóně působí v rámci hostování v Lipsku. A pod křídly Red Bullu se mu daří, což dokládá nejen týmové postavení v tabulce, ale také sedm vstřelených branek.

Reprezentační útočník si i nadále drží v dresu Lipska skvělou střeleckou bilanci. Od 1. února do 1. března se v pěti bundesligových zápasech zapsal do střelecké listiny hned třikrát. Naposledy zařídil už svou sedmou trefou v německé lize svému týmu remízu s Leverkusenem 1:1.

Gól a asistence. Schick řídil hladkou výhru Lipska v bundeslize

Nejprve připravil trefu spoluhráči Klostermannovi, poté skóroval on sám. Útočník Patrik Schick měl značný podíl na výhře Lipska 3:0 v duelu 22. kola německé bundesligy nad Brémami.

Pátá bundesligová trefa pro Patrika Schicka

Jen pár minut na hřišti stačilo českému útočníkovi ve službách Lipska na to, aby si připsal svůj pátý gól v německé bundeslize. V duelu 20. kola s Mönchengladbachem (2:2) naskočil do druhého poločasu za stavu 0:2 a o chvíli později to právě on, kdo snížil na rozdíl jediné trefy.

Patrik k nám dokonale pasuje, libuje si nad Schickem sportovní ředitel Lipska

Jakmile dal do pořádku poraněný kotník, začal v plné parádě ukazovat své přednosti a kvality. Patrik Schick se dostal v závěru roku do výtečné formy, když se v posledních pěti letošních bundesligových kolech blýskl v dresu Lipska čtyřmi góly a jednou asistencí a pomohl týmu udržet první místo v tabulce. Není tedy divu, že ze strany klubového vedení i trenéra slyší český reprezentant slova chvály.

Útočník Patrik Schick si po italské Serii A dělá jméno i v německé bundeslize. Při svém šestém startu za Lipsko se mu podařilo už potřetí skórovat, svojí poslední trefou zajistil svému týmu ve šlágru 16. kola remízu 3:3 na stadionu Borussie Dortmund.

Druhá trefa Patrika Schicka v německé bundeslize

Potřetí za sebou nastoupil v základní sestavě Lipska v bundeslize a podruhé se dokázal gólově prosadit. Po trefě na hřišti Paderbornu přispěl Patrik Schick jedním přesným zásahem k výhře „Die Roten Bullen“ i v Düsseldorfu (3:0).

Patrik Schick se v bundeslize blýskl gólovou přihrávkou

Patrik Schick se začíná pomalu prosazovat v bundesligovém Lipsku. Minulý týden se dočkal na půdě Paderbornu svého první gólu v německé lize, o uplynulém víkendu si pro změnu připsal první asistenci, když připravil úvodní trefu při domácí výhře 3:1 nad Hoffenheimem.

Poprvé nastoupil za Lipsko v základní sestavě od úvodní minuty a hned se mu podařilo skórovat. Útočník Patrik Schick nasměroval svou první trefou v německé bundeslize účastníka Ligy mistrů za výhrou 3:2 na půdě nováčka z Paderbornu.

Druhý start v bundeslize. Schick nastoupil za Lipsko poprvé na domácí půdě

Nejlepší český reprezentační střelec v kvalifikaci na EURO 2020 Patrik Schick definitivně doléčil poraněný kotník a poprvé mohl vyběhnout na hrací plochu Red Bull Areny, domácího stánku Lipska. Třiadvacetiletý forvard naskočil v 76. minutě do duelu 12. kola s Kolínem nad Rýnem, po závěrečném hvizdu sudího mohl se svými spoluhráči slavit zisk tří bodů po výhře 4:1. Pro odchovance pražské Sparty šlo o druhý soutěžní start v dresu „Die Roten Bullen“.